2220B2500155KJTUW031
DigiKey Part Number
1608-2220B2500155KJTUW031TR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-2220B2500155KJTUW031CT-ND - Cut Tape (CT)
1608-2220B2500155KJTUW031DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220B2500155KJTUW031
Description
SMD J-LEAD 2220 250VDC 1.5UF 10%
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R (2R1) SMD, J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)