1812Y6300473KST is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.047 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y6300473KST
DigiKey Part Number
1608-1812Y6300473KSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6300473KST
Description
MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)