1812JA250120KKTUYX
DigiKey Part Number
1608-1812JA250120KKTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA250120KKTUYX
Description
CAP CER 12PF 250VAC C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)