1812J2000683JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J2000683JDT
DigiKey Part Number
1812J2000683JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J2000683JDT
Description
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J2000683JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)