1210Y2000683JET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y2000683JET
DigiKey Part Number
1210Y2000683JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2000683JET
Description
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y2000683JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)