1206J2000222JFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
2200 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206J2000222JFT
DigiKey Part Number
1206J2000222JFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J2000222JFT
Description
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J2000222JFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)