0805J1000470MCTE03
DigiKey Part Number
1608-0805J1000470MCTE03TR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-0805J1000470MCTE03CT-ND - Cut Tape (CT)
1608-0805J1000470MCTE03DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J1000470MCTE03
Description
CAP PASSTHRU 47PF 20% 100V 0805
Customer Reference
Detailed Description
47 pF Feed Through Capacitor 100V 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805J1000470MCTE03 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Knowles Syfer
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
0805 (2012 Metric)
Type
Pass Through
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
47 pF
Height (Max)
0.045" (1.15mm)
Tolerance
±20%
Base Product Number
Voltage - Rated
100V