0805J1000103MXTE07 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for 0805J1000103MXTE07 is not available
0805J1000103MXTE07
DigiKey Part Number
1608-0805J1000103MXTE07TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J1000103MXTE07
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 100V 0805
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 100V 1 A 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
1 A
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
X7R
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.045" (1.15mm)
Voltage - Rated
100V