0603Y2000270FAT
DigiKey Part Number
0603Y2000270FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603Y2000270FAT
Description
CAP CER 27PF 200V C0G/NP0 0603
Detailed Description
27 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603Y2000270FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)