Image for 0603Y2000122KST is not available
0603Y2000122KST
DigiKey Part Number
1608-0603Y2000122KSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603Y2000122KST
Description
MLC
Detailed Description
1200 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)