0603J2000181JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
Similar
TDK
In Stock: 560
180 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603J2000181JXT
DigiKey Part Number
0603J2000181JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J2000181JXT
Description
CAP CER 180PF 200V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J2000181JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)