0603J1000392KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
3900 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603J1000392KDT
DigiKey Part Number
0603J1000392KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603J1000392KDT
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603J1000392KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)