1210BW106K500NGX110T
DigiKey Part Number
1763-1137-2-ND - Tape & Reel (TR)
1763-1137-1-ND - Cut Tape (CT)
1763-1137-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210BW106K500NGX110T
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210BW106K500NGX110T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Bonding Mountable, Gold Flash Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)