0402BW105K160YT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Novacap
In Stock: 12,481
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 96,372
Datasheet
Direct
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Upgrade
TDK
Upgrade
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Similar
1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)