L065XG9S-T
DigiKey Part Number
1761-L065XG9S-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-L065XG9S-TCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-L065XG9S-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L065XG9S-T
Description
RF FILTER LOW PASS 6.5GHZ 3SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.5GHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 2dB 3-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2dB
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
3-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.220" L x 0.180" W (5.59mm x 4.57mm)
Frequency
6.5GHz Center
Height (Max)
0.118" (3.00mm)