D20UX431MCBX
DigiKey Part Number
1761-D20UX431MCBX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D20UX431MCBX
Description
CAP CER 430PF 16V UX 0202
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
430 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor UX 0202 (0505 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Bonding Mountable
Packaging
Tray
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0202 (0505 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.020" L x 0.020" W (0.51mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)