APFA2507LSURKSYKZGKC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | APFA2507LSURKSYKZGKC |
Description | LED GREEN/RED/YL CLR 4SMD R/A |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Green, Red, Yellow 525nm Green, 630nm Red, 590nm Yellow LED Indication - Discrete 2.65V Green, 1.75V Red, 1.85V Yellow 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | APFA2507LSURKSYKZGKC Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.65V Green, 1.75V Red, 1.85V Yellow |
Mfr | Current - Test 2mA Green, 2mA Red, 2mA Yellow |
Series | Viewing Angle 125° Green, 130° Red, 115° Yellow |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Wavelength - Dominant |
Color | Wavelength - Peak 515nm Green, 645nm Red, 590nm Yellow |
Configuration Common Anode | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Lens Color Colorless | Supplier Device Package |
Lens Transparency Clear | Size / Dimension 2.50mm L x 1.00mm W |
Millicandela Rating | Height (Max) 0.85mm |
Lens Style Rectangle with Domed Top | Base Product Number |
Lens Size 2.10mm x 0.70mm |