T593W476M035APE100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 2,154
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Polytech
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
New at DigiKey
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
T593W476M035APE100
DigiKey Part Number
399-T593W476M035APE100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T593W476M035APE100
Description
CAP TANT POLY 47UF 35V 100MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
46 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T593W476M035APE100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
35 V