T543X107M025AHW0607505
DigiKey Part Number
399-12087-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12087-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12087-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543X107M025AHW0607505
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543X107M025AHW0607505 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz