T523H157M025APE070 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2924 (7361 Metric) 70mOhm @ 100kHz
T523H157M025APE070
DigiKey Part Number
399-T523H157M025APE070TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T523H157M025APE070
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T523H157M025APE070 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V