T521D157M020ATE065
DigiKey Part Number
399-19580-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-19580-1-ND - Cut Tape (CT)
399-19580-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521D157M020ATE065
Description
CAP TANT POLY 150UF 20V 2917
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 65mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T521D157M020ATE065 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
20 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
65mOhm @ 100kHz