T520V686M010ATE100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 915
In Stock: 372
Parametric Equivalent
68 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
KEMET Webinar - Polymer Capacitors - Your Solution When MLCC Lead Times Are Tight
T520V686M010ATE100
DigiKey Part Number
399-4983-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V686M010ATE100
Description
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520V686M010ATE100 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
68 µF
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz