T520D107M010ATE080 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T520D107M010ATE080 |
Description | CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 80mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T520D107M010ATE080 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Manufacturer KEMET | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 100 µF | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code D |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm @ 100kHz |