T495X476K035ATE300 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 58
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 12,846
Datasheet
In Stock: 18,725
In Stock: 560
Similar
Similar
In Stock: 424
In Stock: 274
In Stock: 509
47 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm