T495D476M016ATE080 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 449
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 1,988
Datasheet
In Stock: 1,832
Direct
Vishay Sprague
Direct
Vishay Sprague
KYOCERA AVX
In Stock: 11
47 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 80mOhm