P409QM473M275AH101
DigiKey Part Number
399-12022-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P409QM473M275AH101
Description
FILTER RC 100 OHMS/0.047UF TH
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 100Ohms, C = 0.047µF Radial
EDA/CAD Models
P409QM473M275AH101 Models
Category
Values
R = 100Ohms, C = 0.047µF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Rated
275VAC
Size / Dimension
0.728" L x 0.287" W (18.50mm x 7.30mm)
Height
0.512" (13.00mm)