F863DE474K310ZV047
DigiKey Part Number
399-F863DE474K310ZV047-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863DE474K310ZV047
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
0.47 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
F863DE474K310ZV047 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Box
Size / Dimension
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.634" (16.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V