F863BC104K310C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 7
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863BC104K310C
DigiKey Part Number
399-F863BC104K310C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863BC104K310C
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863BC104K310C Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V