CBR04C330G5GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CBR04C330G5GAC
DigiKey Part Number
399-CBR04C330G5GACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR04C330G5GAC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR04C330G5GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)