CAS18C101JAGFC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
100 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
CAS18C101JAGFC
DigiKey Part Number
399-CAS18C101JAGFCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS18C101JAGFC
Description
SFTY 1812 100PF X1 250 / Y2 250
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CAS18C101JAGFC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)