C4AEJBW5220A3HJ
DigiKey Part Number
399-C4AEJBW5220A3HJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4AEJBW5220A3HJ
Description
CAP FILM METAL RAD POLYPROP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Film Capacitor 700V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.3 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Box
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
1.740" (44.20mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - DC
700V
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)