C430C225K3N5TA91707200
DigiKey Part Number
399-11656-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11656-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C430C225K3N5TA91707200
Description
CAP CER 2.2UF 25V X8L AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C430C225K3N5TA91707200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)