C410C472J1G5TA91707200
DigiKey Part Number
399-13738-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C472J1G5TA91707200
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 AXL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C410C472J1G5TA91707200 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%