C328C225M5N5TA91707303 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8L Radial
C328C225M5N5TA91707303
DigiKey Part Number
399-C328C225M5N5TA91707303TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C328C225M5N5TA91707303
Description
CAP CER 2.2UF 50V X8L RADIAL
Detailed Description
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C