C326C125K5N5TA9170 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.2 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L Radial
C326C125K5N5TA9170
DigiKey Part Number
399-C326C125K5N5TA9170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C326C125K5N5TA9170
Description
CAP CER 1.2UF 50V X8L RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
High Temperature
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C