C324C104J5R5TA
DigiKey Part Number
399-9817-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C324C104J5R5TA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C324C104J5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)