C323C125J5N5TA91707303 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.2 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8L Radial
C323C125J5N5TA91707303
DigiKey Part Number
399-C323C125J5N5TA91707303TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C125J5N5TA91707303
Description
CAP CER 1.2UF 50V X8L RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
High Temperature
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C