C317C101K2G5TA
DigiKey Part Number
399-14076-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C101K2G5TA
Description
CAP CER 100PF 10% 200V C0G RAD
Detailed Description
100 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C317C101K2G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C