C315C560J1G5TA9248 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for C315C560J1G5TA9248 is not available
C315C560J1G5TA9248
DigiKey Part Number
399-C315C560J1G5TA9248-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C560J1G5TA9248
Description
56.0PF 100V
Detailed Description
56 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)