C1812C822JBGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 281
Datasheet
8200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C822JBGACTU
DigiKey Part Number
399-15220-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C822JBGACTU
Description
CAP CER 8200PF 630V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C822JBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)