C1812C683KBRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C683KBRACTU
DigiKey Part Number
399-15219-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C683KBRACTU
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C683KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)