C1210V154KCRACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210V154KCRACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210V154KCRACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210V154KCRACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210V154KCRACAUTO
Description
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210V154KCRACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, ArcShield™
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)