C1210F104K2RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 6,686
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 33,387
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
TDK
Similar
Vishay Vitramon
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210F104K2RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210F104K2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210F104K2RACTU
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210F104K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)