C1206T475K3RALTU
DigiKey Part Number
399-C1206T475K3RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T475K3RALTU
Description
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206T475K3RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
COTS
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)