C1206C682JARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,331
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
Similar
TDK
Similar
TDK
6800 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C682JARACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C682JARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C682JARACTU
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C682JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)