C1206C332J1RECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2,599
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206C332J1RECTU
DigiKey Part Number
399-C1206C332J1RECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C332J1RECTU
Description
CAP CER 1206 3.3NF 100V X7R 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C332J1RECTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)