C1206C223M5RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206C223M5RECAUTO
DigiKey Part Number
C1206C223M5RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C223M5RECAUTO
Description
CAP CER 1206 22NF 50V X7R 20%
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C223M5RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)