C0805T821K1RCLTU
DigiKey Part Number
399-C0805T821K1RCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T821K1RCLTU
Description
CAP CER 0805
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805T821K1RCLTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)