C0805T391F5GCLTU
DigiKey Part Number
399-C0805T391F5GCLTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T391F5GCLTU
Description
CAP CER 0805
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
390 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805T391F5GCLTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)