C0805C822KCRACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C822KCRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C822KCRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C822KCRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C822KCRACTU
Description
CER CAP
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C822KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)